• Babciu i Dziadku – Kochamy Was

          • Zapraszanie seniorów na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez naszej szkoły. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Naszych Gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tym razem z powodu ferii zimowych nasza społeczność świętowała 9 lutego 2024 r. w trzech grupach wiekowych – przedszkolaki, klasy 1 -3 oraz uczniowie klas 4, 5, 6 i 8.

            Na wstępie pani dyrektor Barbara Kogut przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali młodzi aktorzy pod kierunkiem wychowawców przedstawili wspaniały program artystyczny. Były to wzruszające wiersze, okolicznościowe piosenki, taniec, inscenizacja „Rzepki” w wykonaniu uczniów klas 1-3 oraz przedstawienie „Nawrócenie wnuczki”, gdzie w role poszczególnych postaci wcielili się uczniowie klas 5 i 6. Artyści wspaniale się zaprezentowali, czego dowodem były niegasnące uśmiechy oraz brawa gości. Frekwencja, jak co roku dopisała. Po występach Seniorzy zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców, natomiast wnuczęta obdarowały ukochanych gości laurkami, słodkościami oraz wyjątkowymi upominkami. Klimat uroczystości był niezwykły, a wieczorne spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Imprezę poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i jednocześnie Szkolnego Koła Wolontariatu. Serdeczne podziękowania dla p. M. Malińskiej oraz p. P. Melkowskej za wykonanie wystroju oraz p. A. Malarz za pomoc przy obsłudze kawiarenki.

            Anna Leszczyńska – Janik

          • O pączku – nieco inaczej!

          • 8 lutego uczniowie klas 5 i 6 uczestniczyli w nietypowych zajęciach języka polskiego. Temat lekcji brzmiał: "Faworki czy pączki? - interpretacja utworów poświęconych pączkom oraz tradycji tłustego czwartku". Były wiersze, krzyżówki oraz król tego dnia, czyli pączek, którego uczniowie podczas zajęć mieli możliwość skonsumować. W klasie szóstej uczennice Hanna Malińska i Tamara Rzeźnik poprowadziły lekcję, do której przygotowały karty pracy. Uczestnicy byli zachwyceni zgodnie twierdząc, że zajęcia były ciekawe. Anna Leszczyńska - Janik

          • “Coś miłego dla każdego - dobre słowo, ujmujący gest” - poczta walentynkowa

          • “Coś miłego dla każdego - dobre słowo, ujmujący gest” - poczta walentynkowa już czeka Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Ciekawy sposób na wzmocnienie przyjaźni lub nawiązanie nowych relacji. Z tej okazji wolontariusze organizują “Pocztę Walentynkową” dla uczniów naszej szkoły oraz kolegów i koleżanek z Przylądku Nadziei. Na wszystkie kartki, liściki, upominki do 14 lutego czeka czerwona skrzynka Serdecznie zachęcamy do akcji całą społeczność szkolną. Wolontariusze wraz z opiekunkami

          • BAL KARNAWAŁOWY!!!

          • Bal karnawałowy, który odbył się w Szkole Podstawowej w Boleścinie dla uczniów przedszkola i klas 1-4 stał się niezapomnianym wydarzeniem, które wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Atmosfera w sali była niesamowicie kolorowa i energetyczna, dzięki efektom fluorescencyjnym, które nadawały imprezie niepowtarzalny wygląd.

            Animatorzy Animki doskonale poprowadzili zabawę, angażując dzieci w różnorodne gry i konkursy. Ich kreatywność i zaangażowanie sprawiły, że nawet najmłodsi uczestnicy balu byli pełni entuzjazmu. Wspaniałe zabawy taneczne, konkursy i liczne niespodzianki sprawiły, że czas mijał błyskawicznie, zostawiając dzieci z uśmiechem na twarzy.

            W przerwie od tańców i zabaw, uczestnicy mogli skosztować drobnego słodkiego poczęstunku, co dodatkowo umiliło imprezę. Były kolorowe cukierki, ciastka, chrupki i napoje, które dostarczyły energii do dalszej świetnej zabawy.

            Niech ta chwila zostanie również połączona z wdzięcznością skierowaną do Animatorów Animki. Dziękujemy im za niezapomniany dzień pełen wrażeń, który na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników balu karnawałowego w Boleścinie.

            Anna Kurnicka

          • Książki i kolorowanki dla dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

          • Książki i kolorowanki dla dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznyego im. J.Gromkowskiego we Wrocławiu. Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje Uczniom, Rodzicom, Przyjaciołom Szkoły oraz wszystkim, którzy dołączyli do akcji. Zebraliśmy 280 sztuk. Dziękujemy p. Monice Okoń za możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu i jak zawsze owocną współpracę.

            Opiekunki wolontariatu: Anna Leszczyńska Janik oraz Anna Karbownik.

          • "Przerwa na czytanie"

          • Kolejne podziękowania Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do wspaniałej akcji "Przerwy na czytanie". W tym roku czytaliśmy wybraną przez uczniów literaturę, jednak najbardziej skupiliśmy się na utworach Janusza Korczaka. Jeszcze raz pięknie dziękujemy p. Magdalenie Mazur, p. Małgorzacie Szostak oraz p. Katarzynie Węglewskiej - Tylki.

            Koordynatorki projektu: Sylwia Siwik i Anna Leszczyńska - Janik

             

          • "Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie"

          • Szkoła Podstawowa w Boleścinie po raz kolejny dołączyła do projektu "Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie" realizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. W projekcie biorą udział klasy 7 i 8 oraz klasa 2 pod opieką p. Anny Kurnickiej.

            Aktywni Błękitni to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków w zakresie zrównoważonego gospodarowania zasobami wodnymi i dbałości o środowisko.

            W ramach projektu, koordynator programu – Karolina Jachym w miesiącach grudzień i styczeń podjęła następujące działania:

            - Przedstawienie podstawowych zagadnień dotyczących wody i rozmowy z uczniami, podczas których odpowiedzieliśmy na pytania, m. in. Co to jest, gdzie jest i jaka jest woda? Ile jest wody na świecie? Ponadto podjęliśmy dyskusję na temat tego czy prawdą jest, że woda jest źródłem życia (realizacja książki edukacyjnej „Woda źródłem życia”, kl. 7).

            - Projekcja krótkometrażowych filmów „WOW, czyli wszystko o wodzie” pt. „Zasoby Wody”, „Zjawiska lodowe” i „Renaturyzacja wód” (kl. 7, .

            - Rozwiązywanie rebusów wodnych (kl. 7).

            - Chętni uczniowie przygotowali plakaty dotyczące wody jako środowiska wodnego, łąk kwietnych oraz działań podejmowanych w ramach ochrony wód i mórz .

            - I to co uczniowie lubią najbardziej – zajęcia eksperymentalne, pt.:

            „Badanie wybranych właściwości fizykochemicznych wody”, podczas których najpierw dowiedzieli się, że woda przeznaczona do picia powinna być bezpieczna dla zdrowia, a więc powinna być odpowiedniej jakości. Oceny jakości wody dokonuje się w oparciu o Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 kwietnia 2010 r., które dokładnie określa wymagania jakie powinna spełniać woda przeznaczona do picia. Podczas zajęć uczniowie odparowywali wodę wodociągową i destylowaną wskazując na różnice, badali zapach różnych rodzai wód i dokonywali ich klasyfikacji, badali pH wód oraz twardość wody metodą kropelkową (kl. 7 i 8).

            „Zanieczyszczenia wód naturalnych; oczyszczanie wody metodą adsorpcji na węglu aktywnym, budowanie domowego filtra oczyszczającego wodę” – uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą przyczyn i rodzai zanieczyszczeń wód oraz metod uzdatniania wody, w tym szczególnie zastosowania niezwykle ciekawego materiału - węgla aktywnego, dzięki któremu możliwe jest usuwanie z wody przeróżnych zanieczyszczeń. W ramach części eksperymentalnej uczniowie zbudowali własny filtr kolumnowy zawierający różne warstwy filtrujące, w tym węgiel aktywny. Dzięki niemu udało się nam oczyścić naprawdę brudną wodę Ponadto zastosowali węgiel aktywny do usuwania atramentu z wody (kl. 7).

            Koordynator projektu – Karolina Jachym

          • Uroczyste ślubowanie i pasowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów

          • Przedstawiamy Państwu załączony na  Facebooku przez Pana Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę opis i fotorelację z uroczystości ślubowania i pasowania przedszkolaków oraz pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Boleścinie.

            "Uroczyste ślubowanie i pasowanie przedszkolaków oraz pierwszoklasistów w Szkoła Podstawowa w Boleścinie miało miejsce w piątek 12 stycznia 2024 roku. W wydarzeniu wziąłem udział na zaproszenie dyrektor Barbary Kogut.

            Uroczystość odbyła się w wyremontowanej szkolnej sali gimnastycznej, gdzie nowi uczniowie mieli okazję przedstawić swoje talenty podczas przygotowanego programu artystycznego. Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie oraz pasowanie dzieci na pełnoprawnych uczniów szkoły w Boleścinie. Tradycyjnie już ceremonii pasowania dokonałem wspólnie z dyrektor Barbarą Kogut. Następnie nowi uczniowie zostali hojnie obdarowani upominkami i to zarówno od rady rodziców, społeczności szkolnej, jak również samego burmistrza.

            To dla Was piękny i ważny dzień. Chcę podkreślić, że naprawdę wspaniale dzisiaj przedstawialiście swoje talenty. Myślę, że szkoła w Boleścinie, która się tak pięknie rozwija, da wam wiele radości i satysfakcji podczas kolejnych lat waszej nauki w tym miejscu. Korzystając z okazji chciałbym podziękować Pani dyrektor za dobrą współpracę. Dziękuję także radzie rodziców, rodzicom, nauczycielom i pani sołtys Agnieszce Zagwojskiej oraz radnemu Kamilowi Ankierowi. Jesteśmy dumni z Was oraz z tej szkoły, w której dzisiaj rozpoczynają swoją drogę edukacyjną kolejne roczniki dzieci. Widzimy już pierwsze efekty prowadzonych prac. Remont sali gimnastycznej, w której się znajdujemy, a także wyremontowana jadalnia - to pierwsze z długofalowych planów dla rozwoju tej placówki. Niebawem przejdzie ona również pełną termomodernizację.

            Przy okazji oficjalnych uroczystości miałem okazję zobaczyć efekt odremontowania wspomnianej sali gimnastycznej, a także jadalni, która niebawem zostanie już oddana do dyspozycji uczniów"

             

            Link do wydarzenia:

            https://www.facebook.com/marekdlugozima

             

             

             

          • Lekcja historii - klasowy konkurs

          • Na ostatniej lekcji historii, w tym semestrze, w klasie 4 został roztrzygnięty klasowy konkurs. Każdy uczeń został nagrodzony za rzetelną pracę na lekcji małą słodkością. Zwycięzcy otrzymali ręcznie wykonane maskotki. Gratulacje!

            Agnieszka Jagodzińska-Zaleska (nauczycielka historii)

          • 39. Uliczny Bieg Sylwestrowy dla Dzieci i Młodzieży Trzebnica 2023

          • W sobotę 30 grudnia 2023r. odbył się 39. Uliczny Bieg Sylwestrowy dla Dzieci i Młodzieży Trzebnica 2023, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych przez Gminę Trzebnica. Jest to impreza organizowana w ramach popularyzacji biegania wśród młodszych mieszkańców Gminy Trzebnica.

            W tym roku poraz kolejny uczestnikami biegu w różnych kategoriach wiekowych byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Boleścinie.

            Najmłodszym zawodnikiem był uczeń klasy drugiej Adam Witkowski, rocznik 2016 - brawo!

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz

            Młodzieżowe Centrum Sportu i Rekreacji Trzebnica-Zdrój!

            Paweł Tronina

          • Przy wigilijnym stole

          • 22 grudnia był dniem szczególnie uroczystym w naszej szkole.

            W każdej z klas odbyły się Wigilie zorganizowane przez wychowawców, uczniów i ich rodziców. Towarzyszyła nam atmosfera rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz drobne upominki. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Odbyło się również wspólne kolędowanie w klasach 1-3 oraz 4-8. Ten niezwykły dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Anna Leszczyńska - Janik